Zniżki dla dzieci na Węgrzech

Temat, o który najczęściej dodatkowo pytacie, to zniżki dla dzieci na Węgrzech. Ile trzeba zapłacić za apartament nad Balatonem i czy są zniżki dla dzieci? Czy trzeba płacić za dziecko, skoro dziecko śpi z nami w jednym łóżku?

Jednoznacznej odpowiedzi nie ma, ale spróbuję Wam wyjaśnić mechanizm. Jeśli zdecydujecie się na rezerwację przez Helka Travel, ja zawsze mam ofertę bezpośrednio od właściciela. A każdy z nich jest inny, przyzwyczajony do własnego systemu rozliczeń. Staram się to uszanować, bo dzięki temu mam najniższe ceny.

znizki-dla-dzieci-na-wegrzech-helka-travel

Nieważne, ile dziecko ma lat i czy śpi z nami. Zniżka jest indywidualną decyzją właściciela noclegu.

Dlatego są właściciele, którzy dają zniżki dla dzieci. Ale są i tacy, którzy mają stałą cenę za dom czy apartament. I nie interesuje ich, ile osób przyjedzie i w jakim wieku. Staram się to wyraźnie zaznaczyć w opisie.

Jednak bez względu na wszystko w zgłoszeniach wpisujcie wiek dzieci. Ja muszę Wam przedstawić cenniki, bo bez tego nie funkcjonowałaby strona internetowa. Zarazem wielu właścicieli uzależnia cenę od liczby osób i długości pobytu. Niektórzy lubią mieć margines na idywidualną ofertę. I oferują zniżki, których nawet ja się nie spodziewam.

Spanie w jednym łóżku z dzieckiem większości nie rusza. Dziecko zawsze oznacza dodatkowe zużycie wody, prądu i nadprogramowe śmieci. Im to dziecko mniejsze, tym tak naprawdę koszty większe.

W przypadku domków na kempingach jest podane, na ile osób jest dany domek. I kempingi tego przestrzegają. Dziecko bez względu na wiek jest osobą. Z racji długoletniej współpracy udało mi się parę razy wyprosić zniżki dla niemowląt poniżej roku.

Powiecie, że to okrutne. Ale jeśli więcej jest chętnych wynająć domek nad Balatonem niż wolnych miejsc, to trudno się dziwić.

Hotele z reguły oferują zniżki dla dzieci, ale nie wszystkie mają dobrą ofertę dla rodzin z 2 dzieci. Bo np. w pokoju mieści się tylko 1 dostawka. I wtedy proponują apartament lub wymuszają wynajęcie 2 pokoi. Zwracajcie na to uwagę, czytając opisy noclegów.

Chwalebnym wyjątkiem jest tu Hotel Familia w Zamárdi, który oferuje nocleg w świetnych cenach dla rodzin z małymi dziećmi. W przypadku rodzin 2+2 mieści wszystkich w 1 pokoju, z zastrzeżeniem, że młodsze dziecko będzie spało z rodzicami. Komu taki układ odpowiada, może sporo zaoszczędzić.

About Helka Travel

Pośredniczę w wynajmnie noclegów na Węgrzech. Mieszkam nad Balatonem i chętnie dzielę się swoją wiedzą, zapewniając klientom opiekę rezydenta. Dla Wydawnictwa Pascal napisałam serię przewodników po Węgrzech. Katarzyna Kociuba Zobacz wszystkie wpisy, których autorem jest Helka Travel

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: