Stare i nowe forinty na Węgrzech

Na Węgrzech wymiana pieniędzy prawie dobiega końca. W obiegu są już wszystkie nowe banknoty. I najlepiej, żeby tylko nowe forinty były też w Waszych portfelach. Udostępniajcie ten wpis, bo tylko tu przeczytacie po polsku, gdzie wymienić stare forinty, a które jeszcze obowiązują.

stare-nowe-banknoty-forinty-przod-helka-travel

Stare forinty po lewej stronie, nowe forinty po prawej.

W obiegu jest stare i nowe 500 Ft. Starych banknotów jest wciąż dość sporo. Pilnujcie, żeby się ich pozbyć, bo obowiązują tylko do 31.10.2019 r.

Płacić można starym i nowym banknotem 10.000 Ft. Stare 10.000 Ft rzadko już można spotkać na rynku, ale tym bardziej trzeba uważać. Nie ogłoszono dokładnej daty wycofania „dziesiątek”, ale ma to nastąpić do końca 2019 r.

Ważne: nowe 500 Ft i nowe 10.000 Ft są dość do siebie podobne kolorystycznie. Na zdjęciach tak tego nie widać, ale w portfelu trochę się zlewają z sobą, zwłaszcza przy gorszym oświetleniu. Nie mówiąc już o tym, że jak nie znamy dobrze pieniędzy, to o pomyłkę łatwiej. Uważajcie przy płaceniu.

stare-nowe-banknoty-forinty-tyl-helka-travel

Stare forinty po lewej stronie, nowe forinty po prawej.

Jeżeli po ubiegłorocznych wakacjach zostały wam stare forinty, przywieźcie je z sobą koniecznie na Węgry. Stare banknoty węgierskie wciąż można wymienić na poczcie lub w oddziale dowolnego banku. Nie obawiajcie się, że się nie dogadacie. Wystarczy, że pokażecie stare forinty, a każdy zrozumie, o co chodzi.

Udanej majówki i szastania tysiącami!

About Helka Travel

Pośredniczę w wynajmnie noclegów na Węgrzech. Mieszkam nad Balatonem i chętnie dzielę się swoją wiedzą, zapewniając klientom opiekę rezydenta. Dla Wydawnictwa Pascal napisałam serię przewodników po Węgrzech. Katarzyna Kociuba Zobacz wszystkie wpisy, których autorem jest Helka Travel

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: