Balaton przejazdem na 1 noc

Co roku wracają pytania o nocleg tranzytowy na Węgrzech. Jadąc z Polski na wakacje do Chorwacji, aż się prosi, żeby nad Balatonem zrobić przystanek w podróży. Wypada bowiem w połowie drogi. A poza tym zawsze warto po drodze zobaczyć coś fajnego.

zalakaros-aquapark-basen-balaton-helka-travel

Aquapark w Zalakaros oferuje mnóstwo atrakcji dla całej rodziny.

Pomysł jest świetny, gorzej z realizacją. W jednym miejscu przedstawię Wam realia i propozycje, jak tę sytuację rozwiązać:

  1. W sezonie właściciele nie chcą gości na 1 noc. Nawet kempingi mają ustawione minimum pobytu na 4 noce. Chodzi o to, żeby nie blokować noclegu dla potencjalnych klientów, którzy przyjechaliby na dłużej.
  2. Nie wszędzie obowiązuje wynajem od soboty do soboty. Bywa, że w kalendarzu rezerwacji wypadnie 1 noc przerwy. Wydawałoby się, że tranzytowy klient jest wtedy darem z nieba. Nie. Bo koszt sprzątania i prania pościeli nie rozkłada się na tygodniowy pobyt. Stąd dość drakońskie dopłaty do pobytów na 1 noc, które stosują także hotele. O ile w ogóle ktoś się na takiego klienta zgodzi. A cena klienta odstrasza i kółko się zamyka.
  3. Nad Balatonem latem jest więcej klientów niż miejsc noclegowych. Właściciele nie mają motywacji, by sobie zawracać głowę tranzytowymi turystami.
  4. Najlepsze noclegi w drodze do Chorwacji oferuje Hotel Chorwacja. Znajduje się on w miejscowości Nagykanizsa, po trasie autostrady M7. Jak się jedzie z Polski, to Nagykanizsa jest 40 km za Balatonem.
  5. Można tak zaplanować podróż, żeby odpoczynek w podróży mieć nad Balatonem. I choćby cały dzień spędzić na plaży, a na noc dojechać do hotelu.
  6. Hotel Chorwacja jest położony tylko 15 km od miejscowości Zalakaros, w której jest fantastyczny aquapark. To jeszcze bliższa opcja, gdy myślimy o basenach i atrakcjach dla dzieci. W Zalakaros też nie chcą gości na 1 noc.
  7. Nie szukajcie noclegu w ciemno na miejscu, bo tylko stracicie czas i spotęgujecie swoje zmęczenie. Lepiej od razu zjechać w kierunku plaży, skorzystać z pryszniców, odświeżyć się, zdrzemnąć w cieniu, przekąpać w Balatonie, posilić w bufecie i ruszyć w dalszą drogę. Oczywiście żałując, że nie wybrało się wakacji na Węgrzech.
zalakaros-aquapark-balaton-helka-travel

Ogromne zjeżdżalnie, baseny z atrakcjami i prawdziwy wodny raj jest tylko 15 km od Nagykanizsa.

About Helka Travel

Pośredniczę w wynajmnie noclegów na Węgrzech. Mieszkam nad Balatonem i chętnie dzielę się swoją wiedzą, zapewniając klientom opiekę rezydenta. Dla Wydawnictwa Pascal napisałam serię przewodników po Węgrzech. Katarzyna Kociuba Zobacz wszystkie wpisy, których autorem jest Helka Travel

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: